Cukier w diecie – dlaczego warto go ograniczyć?

Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że cukier znajduje się niemal w każdym produkcie, który spożywamy w ciągu dnia. Zatem czy spożywanie cukru w dużych ilościach może zaszkodzić naszemu zdrowiu? Poznaj zalety ograniczania cukru w swojej diecie. 

Dlaczego warto ograniczać cukier?

Cukier to składnik, który źle wpływa na nasz stan zdrowia. Niestety wiele z nas nie wyobraża sobie wielu posiłków bez tego składnika. Ale czy zdajemy sobie sprawę, jak bardzo negatywnie wpływa on na nasz organizm? Przede wszystkim cukier niekorzystnie wpływa na zdrowie naszych zębów. Spożywając go w dużych ilościach możemy doprowadzić do próchnicy, która spowoduje uszkodzenia w obrębie naszych zębów, niszcząc nasz piękny uśmiech. Kolejnym bardzo ważnym aspektem negatywnego oddziaływania cukru na nasz organizm może jest nasilenie np. cukrzycy czy insulinooporności. Jest to stan, który niesie za sobą wiele różnych schorzeń, utrudniających nam naturalny tryb życia. Musimy więc zwracać uwagę na to, co jemy i w jakich ilościach oraz czy na pewno każdy ze spożywanych produktów nie zawiera cukru. Ograniczenie cukru może również poprawić naszą sylwetkę, poprzez szybsze zrzucenie wagi. Odstawienie produktów, w których znajduje się cukier, czyli słodycze, dania typu fast food, a także gotowe dania, które znajdziemy na półkach sklepowych, może prowadzić do zrzucenia zbędnych kilogramów oraz poprawienie kształtu naszej sylwetki. Zatem ograniczenie produktów zawierających cukier ogólnie poprawi nasz stan zdrowia, sprawi, że nie będziemy ospali, będziemy mieli lepszy humor, a nawet zwiększy naszą produktywność.

W jakich produktach znajduje się cukier?

Cukier to składnik, który jest ukryty w wielu różnorodnych produktach, o których nawet nie pomyślelibyśmy, że mogą go zawierać. Znajdziemy go między innymi w takich produktach jak keczup, a nawet produktach mlecznych jak jogurty owocowe. Powinniśmy szczególną uwagę zwracać na etykiety, ponieważ jeśli na pierwszy rzut oka widzimy etykietkę zero cukru, niestety mimo wszystko możemy go znaleźć w składzie. Zadbajmy o to, by wykluczyć z naszej diety dania wysoko przetworzone jak te typu fast food oraz dania gotowe do spożycia. Znajduje się tam ogromna ilość cukru, czego nie do końca możemy być świadomi. Niewiele osób wie, że cukier w dużych ilościach znajduje się również w wielu owocach. Cukier owocowy to fruktoza, której duże ilości znajdziemy w takich produktach, jak między innymi banany czy winogrona. Napoje gazowane oraz soki również zawierają ogromne ilości cukru, powinniśmy zatem stawiać na soki, które są świeżo wyciskane, gdzie mamy pewność, że w składzie nie znajdziemy żadnego dodatkowego cukru. Szczególną uwagę powinniśmy zwrócić na pieczywo, które spożywamy niemalże codziennie. Cukier znajdziemy w pieczywie nie tylko słodkim, ale również w bułeczkach maślanych. 

Catering dietetyczny, czyli skuteczny sposób na ograniczenie cukru w naszej diecie

Nie każdy z nas ma tyle czasu, aby spędzać go w kuchni przy tworzeniu wyśmienitych dań bez dodatku cukru. Potrafi to zająć nam znacznie więcej czasu wolnego, niż sobie przeznaczyliśmy. Na ratunek przychodzi nam catering dietetyczny, którym jest Pogotowie Dietetyczne. To dania pudełkowe o rewelacyjnym składzie, w których mamy pewność, że nie znajduje się ukryty cukier. Składniki są odpowiednio dobrane w taki sposób, aby dostarczyć nam wszystkich niezbędnych składników mineralnych i odżywczych. Miej pewność, że Twoja dieta jest na odpowiednim poziomie. Zamów dietę pudełkową bez dodatku cukru i ciesz rewelacyjnym zdrowiem z Pogotowiem Dietetycznym. Wejdź na stronę internetową, zapoznaj się z szerokim wyborem diet i wybierz najlepszą opcję dopasowaną do Twoich potrzeb.

Redakcja stolikwkropki.pl