Co można jeść na noc?

Bardzo często zadajemy sobie pytanie co tak naprawdę powinno jeść się na noc. Nie ulega jednak wątpliwości, że spożywanie ciężko strawnych posiłków przed snem to zdecydowanie nie najlepsze rozwiązanie. Niestety może się to skończyć nieprzespaną nocą, czy też po prostu odkładaniem się tkanki tłuszczowej w organizmie. Zdecydowanie warto więc bliżej przyjrzeć się temu tematowi i dowiedzieć się co dobrze jest spożywać na noc.

Co można zjeść przed snem?

Należy zdawać sobie sprawę, że powinny być to przede wszystkim produkty lekko strawne. Przykładowo mowa chociażby o płatkach pełnoziarnistych z mlekiem. Jest to posiłek, który idealnie nadaje się zarówno na kolacje, a także nawet na śniadanie. Z pewnością pozwoli to na pozbycie się głodu i jednocześnie nie sprawi większych problemów żołądkowych. Kolejnym pomysłem jest chociażby wykorzystanie pełnoziarnistego pieczywa. Przykładowo może być to kanapka z wędliną drobiową. Pamiętać jednak należy, żeby nie przesadzać z ilością, gdyż wtedy zdecydowanie żołądek będzie miał problem z szybkim strawieniem tak dużej ilości pokarmu. Bardzo wielu ekspertów zaleca także w tym przypadku spożycie owoców. Jak się jednak okazuje mogą to być tylko i wyłącznie cytrusy, które wzbogacają nasz organizm w witaminę C. Co ciekawe, suszone owoce można także użyć chociażby do jogurtu greckiego i w ten sposób stworzyć smaczną kolację.

Pozostałe produkty, które warto spożyć

Można także pokusić się o przyrządzenie posiłku składającego się z ryżu, a także warzyw. Co więcej, istnieje możliwość dodania niewielkiego, chudego kawałka mięsa czy też spożycia ryby. Na kolacje idealnym rozwiązaniem może być także jajecznica lub po prostu jajka na twardo. Można także stworzyć danie przy użyciu kaszy czy chociażby różnego rodzaju makaronów, które zapewniają szereg ciekawych możliwości. Jeśli ktoś jest sympatykiem tych produktów to z pewnością przygotowanie kolacji nie będzie sprawiało mu żadnego większego problemu.

Podsumowując, jak doskonale widać istnieje naprawdę wiele porad odnośnie tego co jeść na noc. Nie ulega jednak wątpliwości, że jest to decyzja niesłychanie indywidualna. Zdecydowanie warto jednak postawić na te produkty, które lubi się najbardziej. Nie ma sensu zmuszać się do kosztowania czegoś, co nie sprawia przyjemności. Należy także pamiętać, że każde z tych dań powinno być w pewien sposób ograniczone ilościowo tak, aby żołądek mógł strawić ten posiłek przed snem. To z pewnością w pozytywny sposób wpłynie nie tylko na nasz organizm, ale również ogólnie na stan naszego zdrowia.

Redakcja stolikwkropki.pl