Kolacja w 5 minut to idealne rozwiązanie nie tylko na weekend

Bardzo często jest tak, że trzeba zrobić szybko kolację. Dobrze wtedy jest wiedzieć, na ile osób przyszykować dania i wymyślić potrawę, która wszystkich zaskoczy, a jednocześnie, nie trzeba stać długo w kuchni przy jej tworzeniu.

Jakie potrawy nadają się na szybką i pyszną kolację?

Kolacja w 5 minut to świetny pomysł na to, zwłaszcza jeśli przyjdą na nią niezapowiedziani goście. Dobrze jest wtedy podać szaszłyki na ciepło, które można podgrzać w piekarniku czy w mikrofali. Do szaszłyków wystarczy pokroić warzywa i mięso, które mamy dostępne w lodówce. Modne i smaczne są także tak zwane łódeczki lub koreczki. Tak stworzone kanapki mogą fantastycznie wyglądać i można do nich dodać wszystkie składniki, które lubimy. Bardzo często pojawiają się w takich kanapkach ser, wędlina oraz warzywa. Znakomitym wyborem na kolację w kilka minut jest deska serów i wędlin, dzięki takim deskom każdy może zjeść dowolną ilość potraw. Dla dzieci fantastycznym pomysłem są płatki z mlekiem lub z jogurtem, które można mieszać ze sobą w dowolny sposób.

Kolacja na zimno czy na gorąco?

Szybkie kolacje mogą być podawane zarówno na ciepło, jak i na zimno. Wszystko zależy od tego, jakie mamy upodobania oraz z jakiej okazji jest robiona taka kolacja. Warto także dodać, że tak samo kolacja na ciepło oraz na zimno jest syta i nie wymaga długiego stania w kuchni.

Czy szybka kolacja może być zdrowa?

Jeśli chcemy zrobić kolację w pięć minut, to nie zawsze musi to być niezdrowy posiłek. Warto wtedy użyć warzyw, które ma się w lodówce i stworzyć z nich pyszny posiłek czy też sałatkę. Obecnie bardzo modne jest zdrowe jedzenie, dlatego tym bardziej dobrze jest mieć to na uwadze, wybierając składniki na kolację.

Czy można zamówić kolację z dostawą do domu?

W dzisiejszych czasach bardzo popularne jest tak zwane jedzenie pudełkowe. Jest to także forma zdrowego i smacznego jedzenia. Można w ten sposób szybko i dobrze zjeść. Warto też zatem dodać, że gdy decydujemy się na takie posiłki, to mamy tam także wliczoną kolację, która jest dostarczana pod same drzwi. Wówczas taką kolację można zjeść bezpośrednio z pudełka lub podgrzać w mikrofalówce, co zajmuje bardzo mało czasu. Takie kolacje są dostarczane na cały tydzień, codziennie tak, by były świeże i gotowe do zjedzenia.

Czemu warto robić szybką kolację?

Kolacja, która jest przygotowywana w pięć minut, może być zatem smaczna oaz zdrowa. Co ważna taką kolację mogą jeść również wszyscy członkowie rodziny, w tym też dzieci. Szybka kolacja to także idealny sposób na poczęstunek dla gości, zwłaszcza jeśli pojawiają się nagle i niezapowiedzianie. Należy też pamiętać, że ekspresowa kolacja może być także romantyczna i niecodzienna. Dzięki takiej kolacji nie trzeba marnować pół dnia w kuchni na przygotowanie potraw, co jest niewątpliwą zaletą takiego posiłku.

W przygotowaniach do szybkiej kolacji mogą również pomagać członkowie rodziny, dzięki czemu składniki będą urozmaicone, gdyż każdy doda od siebie ulubione potrawy.

Redakcja stolikwkropki.pl