Wybieramy łóżko młodzieżowe

Pokój nastolatka to inna rzeczywistość charakteryzująca się specyficznym poczuciem piękna i estetyki, indywidualnymi pomysłami i przemycaniem swojego stylu. Choć wspieranie młodego człowieka w tworzeniu własnego miejsca na Ziemi nie jest łatwe, z pomocą przychodzą ciekawe rozwiązania meblarskie. Modny design pozwala połączyć racjonalność i fantazję, funkcjonalność i kreatywne rozwiązania. Ważne jest dopasowanie gabarytów mebli do dostępnej przestrzeni i stworzenie tam idealnego pokoju dla nastolatka. Podpowiadamy, jakie łóżko młodzieżowe wybrać, by zapewnić dorastającemu dziecku spokojny sen.

Kiedy czas zmienić łóżko w dziecięcym pokoju? 

Mając w domu dorastającego nastolatka, przywykliśmy do tego, że wciąż wszystko jest za małe i za krótkie. Za ciasne buty, kuse rękawy i nogawki, za małe rękawiczki, a nawet łóżko, które nagle zrobiło się zbyt krótkie. Z pewnością jest to odpowiedni czas na zmiany, który przy okazji pozwoli Ci dowiedzieć się wiele o swoim dziecku i poznać panujące w jego środowisku trendy.

Najprostszym i najbardziej kompaktowym rozwiązaniem jest wybór zestawu mebli. Pozwoli to zachować spójny styl wnętrza i uniknąć chaosu oraz kompleksowo odmienić całą przestrzeń i wkroczyć w świat dorosłych pełną parą. Decyzja o kupnie zestawu mebli młodzieżowych to jednak całkowite zagospodarowanie przestrzeni – zarówno podłogi, jak i ścian. Jeśli jednak wybór gabarytów mebli i dopasowanie ich w dostępną przestrzeń sprawia nam trudność, łatwiej będzie znaleźć funkcjonalne rozwiązania, kupując pojedyncze elementy. Osobno dobrane łóżko, szafa czy biurko zagwarantują, że stworzymy wygodne miejsce do spania, nauki i odpoczynku spersonalizowane pod konkretne potrzeby dziecka. 

Kiedy różowe łóżko dla dziewczynki przestaje być spełnieniem marzeń

Jeśli zauważasz, że czas różowej księżniczki zmienia się w epokę małej rebeliantki, nie ma co udawać, że nic się nie dzieje. Warto dopuścić do głosu młodego człowieka i pozwolić mu stworzyć własną przestrzeń. Ważne, by przed podjęciem jakichkolwiek działań najpierw wspólnie spróbować ustalić, jaki charakter ma mieć wymarzony pokój, i dobrać styl umeblowania do indywidualnych upodobań. Może to nie być łatwe, wiedząc, że poczucie piękna dorastającego dziecka nie zawsze jest zgodne z naszym. Ciekawym rozwiązaniem jest na przykład rozkładana kanapa tapicerowana albo narożnik Tokio o nowoczesnym wyglądzie. Wybór łóżka to nie tylko tworzenie strefy przeznaczonej do spania, ale też wygodnego miejsca do spędzania wolnego czasu, wypoczynku i długich godzin spędzonych na rozmowach z przyjaciółką. Pluszowe misie zostaną zastąpione plakatami idoli, różowa aranżacja zamieni się w modny styl boho, a zamiast konika na biegunach zostanie podwieszony ratanowy kosz z wygodną poduszką.

Minimalizm w młodzieżowym pokoju

Modnym trendem ostatnich lat jest prostota w aranżacjach wnętrz. Moda na minimalistyczne przestrzenie dociera także do młodzieżowych pokoi. Klasyczne zestawienie jednolitych brył rozkładanych kanap, prostych łóżek i mebli o gładkich frontach pozwala na zabawę kolorem ścian i dekoracji. Dzięki temu można długo cieszyć się ponadczasowym umeblowaniem, które nie ulegnie szybkiemu znudzeniu. W razie czego wystarczy zmienić dodatki, by pokój nabrał innego charakteru i wciąż nadążał za szalonym życiem nastolatka. Idealne do tego są klasyczne proste łóżka – czy to metalowe, czy drewniane – z wysuwanymi szufladami. Możliwość schowania w szufladzie pod łóżkiem zbędnych w danym momencie rzeczy to pierwszy krok do utrzymania porządku i uniknięcia konfliktów z mamą o rozrzucone sterty rzeczy przy łóżku. 

Do takich łóżek można też dobrać odpowiednio twardy materac, by zadbać o plecy i zdrowy kręgosłup.

Jeśli dysponujemy większym pokojem, warto też wziąć pod uwagę nowoczesny narożnik 150 x 245 z funkcją spania. Po rozłożeniu jego powierzchnia jest dużo większa, a możliwość złożenia go zapewnia dużo miejsc do siedzenia podczas spotkań ze znajomymi.        

Redakcja stolikwkropki.pl