Dieta pudełkowa – czym się charakteryzuje?

Pojęcie catering najczęściej kojarzy się z  rodzinnymi przyjęciami lub imprezami, na które posiłki dostarcza zewnętrzna firma. Jednak w ciągu ostatnich lat definicja tego słowa uległa zmianie, a na rynku pojawił się catering dietetyczny. Czym jest? Jakie rodzaje diet w ofercie ma catering dietetyczny w Częstochowie? Poniżej znajdują się odpowiedzi na te pytania.

Czym jest catering dietetyczny?

Catering dietetyczny inaczej nazywany jest dietą pudełkową. To usługa polegająca na dostarczaniu wybranych posiłków pod drzwi zamawiającego. Decydując się na dietę pudełkową, warto kilka dni wcześniej zrobić wszystkie niezbędne badania lekarskie, a następnie na tej podstawie ustalić plan żywieniowy. Catering dietetyczny w Częstochowie daje możliwość konsultacji wyników z dietetykiem. W kolejnym kroku na podstawie wywiadu ustalane jest zapotrzebowanie kaloryczne danej osoby, odżywczy jadłospis i preferowana ilość posiłków. Dieta pudełkowa daje bardzo dużą dowolność w doborze dań, a menu odpowiada na indywidualne potrzeby konkretnej osoby. Catering dietetyczny w Częstochowie jest sposobem na uzupełnienie niedoborów w organizmie, unormowanie swojej wagi oraz poprawienie wyników lekarskich. Świetnie sprawdza się u osób, które potrzebują wzmocnienia, przygotowują się do zawodów sportowych lub chcą urozmaicić swoją dietę.

Jakie diety znajdują się w ofercie firm cateringowych?

Firmy cateringowe, aby zachęcić potencjalnych klientów do skorzystania z ich usług, oferują wiele różnorodnych diet, które są indywidualnie dopasowane do potrzeb klienta. Proces doboru posiłków najczęściej odbywa się przy pomocy dietetyka. Sprawdź, jakie są podstawowe oferty firm zajmujących się dietą pudełkową, do których należy catering dietetyczny w Częstochowie.

Dieta typu standard

Jest to jedna z podstawowych diet znajdujących się w ofercie większości firm cateringowych. Wyklucza wysoko przetworzone jedzenie, zawierające wiele konserwantów, sztucznych barwników i innych syntetycznych substancji. Opiera się na zdrowych produktach, nie wykluczając żadnego z nich. Znajdziesz w niej posiłki mięsne, zawierające nabiał oraz gluten.

Dieta wegetariańska

Jest to kolejna standardowa pozycja w wielu ofertach firm cateringowych oraz stanowi jedną z najczęściej wybieranych diet. Wszystkie posiłki są tak opracowane, aby pomimo wykluczenia mięsa dostarczały organizmowi odpowiednią ilość witamin z grupy B. Dodatkowo świetnie sprawdza się na redukcji.

Dieta bez laktozy/glutenu

Dla dużej liczby osób jest to zbawienna dieta, pozwalająca na ekspresową poprawę samopoczucia oraz pozbycie się uciążliwych objawów występujących przy nietolerancji laktozy. Z kolei dieta bez glutenu, jest skomponowana ze składników pozbawionych domieszki zbóż, a więc nie ma w niej miejsca na pieczywo i inne produkty wykonane z mąki.

Redakcja stolikwkropki.pl