Biel w sypialni – jak urządzić jasne wnętrze?

Jaskrawe, żywe barwy mają swoich zwolenników – jednak w sypialni wielu z nas woli spokojniejszą, łagodną kolorystykę, która pozwoli wyciszyć się i uspokoić po ciężkim dniu. Często wybieraną barwą jest biel – jak z niej korzystać, urządzając sypialnię, by całość wyglądała ciekawie i gustownie?

  • Biel w sypialni – dlaczego warto?
  • Czy biel jest nudna?
  • Białe łóżko – jakie wybrać?
  • Drewniane toaletki i szafki

Biel w sypialni – dlaczego warto?

Biel to kolor uniwersalny, ponadczasowy. Pasuje do wszystkiego: sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, eleganckich sypialniach lub pomieszczeniach urządzonych w romantycznym, rustykalnym stylu. Dzięki neutralności bieli, można połączyć ją z dowolnym zestawem barw – zawsze będzie wyglądała dobrze. Doskonale dopasuje się do charakteru pomieszczenia: może mieć odcień zarówno ciepły, jak i chłodniejszy. 

Czy biel jest nudna?

Delikatna, subtelna, neutralna – biel może kojarzyć się niektórym z nas z nudą i brakiem wyrazistego charakteru. Nie jest to opinia słuszna! Biel, pomimo swojej delikatności, nadaje sypialni wyjątkowy klimat, którego nie da się osiągnąć stosując inne barwy. Jeśli jesteśmy zwolennikami oryginalnych aranżacji – nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać białe meble lub dekoracje właśnie w taki sposób. Biała sypialnia może być naprawdę unikatowa i niepowtarzalna! 

Białe łóżko – centralny element sypialni

Łóżko w kolorze białym stanie się z pewnością najważniejszym elementem sypialni, przykuwającym od razu uwagę osoby wchodzącej do pomieszczenia. Możemy wybrać łóżko drewniane białe, lub też postawić na ramę wykonaną z metalu. 

Białe łóżko może być od razu zauważalne – lub też stanowić bardziej dyskretny element. Doskonale dopasuje się do białych mebli, świetnie wyglądają na nim różnego rodzaju ozdobne poduszki, koce lub pledy. 

Drewniane toaletki i szafki

Meble w odcieniach bieli to połączenie nowoczesności i tradycji. Toaletki drewniane – świetnie sprawdzające się w sypialni – przywodzą na myśl rustykalne wnętrza, natomiast regał biały może wyglądać zupełnie minimalistycznie. Często białe meble w różnym stylu doskonale ze sobą współgrają w jednym pomieszczeniu: dzięki nienachalnej barwie nie przytłaczają sypialni i nie rzucają się nadmiernie w oczy. 

Sypialnia urządzona w bieli nie musi być nudna. Przeciwnie – białe meble i dodatki można wykorzystać na wiele ciekawych sposobów! Stonowane, łagodne barwy w sypialni wprawią nas w nastrój relaksu i wypoczynku, a także nadadzą pomieszczeniu klasyczny, ponadczasowy charakter. 

Redakcja stolikwkropki.pl