Margaryna na cholesterol czyli jak pokonać wroga

Podwyższony poziom cholesterolu to bardzo ważny problem, który dotyczy wielu ludzi. Są jednak także odmienne zdania na ten temat. Również niektórzy naukowcy nie do końca zgadzają się z tym, że wysoki poziom cholesterolu to prawdziwy problem dla zdrowia.

Trudna diagnoza

Kiedy lekarz diagnozuje u pacjenta zbyt wysoki cholesterol, zaczyna się wdrażanie planu naprawczego. Zazwyczaj, jeżeli cholesterol nie jest bardzo wysoki, rozpoczyna się od diety. Wtedy lekarz zaleca po prostu jedzenie mniej tłustego pożywienia. Oczywiście oznacza to rezygnację ze wszystkich tłustych mięs i tłustego nabiału. W ogóle należy ograniczyć tłuszcze. Można za to jeść więcej ryb i ogólnie jedzenie mniej przetworzonego. Należy jeść więcej chudego nabiału. Jak najbardziej można skomponować zdrowe i ciekawe posiłki aby obniżyć poziom swojego cholesterolu. Bardzo pomocna w obniżeniu poziomu cholesterolu jest dieta wegetariańska i wegańska. Jednak taka dieta może być dość uboga w witaminy i składniki odżywcze. Należy zatem poinformować lekarza o takiej diecie. Może lekarz zalecił dodatkowo suplementy albo kontrolę poziomu witamin z badania krwi.

Dylematy i wątpliwości

Niektórzy naukowcy i eksperci ze świata medycyny nie do końca zgadzają się z tym, że wysoki poziom cholesterolu może być na przykład przyczyną miażdżycy. Niektórzy twierdzą wprost, że wysoki cholesterol nie ma nic wspólnego z miażdżycą. Trudno jednoznacznie wskazać kto się myli a kto ma rację. Na wszelki wypadek jednak warto zadbać o swoją dietę i wdrożyć aktywność fizyczną do planu codziennego dnia. Margaryna na cholesterol może na stałe zagościć na stole. Osoba z wysokim poziomem cholesterolu nie powinna jeść dużo masła i olejów roślinnych. Tego typu pożywienie może przyczynić się do rozwoju miażdżycy. W literaturze można przeczytać, że osoby z wysokim poziomem cholesterolu są bardziej narażone na przykład na zawał serca. Bardzo podobna obniżenie poziomu cholesterolu jest to redukcja masy ciała. Zazwyczaj wszelkie problemy metaboliczne i kardiologiczne dotyczą osób z nadwagą i otyłością. Warto zatem postarać się zrzucić zbędne kilogramy. Na pewno przyniesie korzyści również innym organem ciała. Zyska na tym także kręgosłup. Jest wiele wskazówek jakie może zastosować osoba z wysokim poziomem cholesterolu. Zamiast pić gazowane napoje można na przykład napić się owocowej herbaty. Warto też jeść rośliny strączkowe. Obniżają one poziom cholesterolu i są polecane w diecie wegetariańskiej. Zatem warto postarać się jeść je często.

Redakcja stolikwkropki.pl